Perekonnaõpetus (e-õpe)
Section outline
-
NELJAS NÄDAL 07.12 - 13.12
Iseseisev ülesanne on kirjutada arutlus (pikkus 1-2 lk nagu kujuneb) ja valida saab kahe teema vahel:
1. Analüüsi enda kasvatust oma vanemate näitel. Millised olid ema/isa kasvatuspõhimõtted?
2. Kuidas peaksin enda lapsi kasvatama, et neist kujuneksid õnnelikud ja armastavad inimesed?
Arutlus saata meilile: eda@ag.tartu.ee
-
-
Ülesandest 2 on vaja teha ainult a) ja d). Võite töölehe välja printida ja tabeli ära täita. Saate ka ise tabeli näidise järgi koostada ja täidetud kujul meilile saata ; eda@ag.tartu.ee.
-
-
Kuidas panna suhe toimima ja mida on selleks vaja? Millised probleemid on paarisuhtes? Vaata videot ja mõtle, mida olulist said sealt teada. Kirjuta see järeldus lühidalt üles. Link videole:
-
-
Paarisuhte teemas võrdleme mehe ja naise erinevusi. Panin sellekohase esitluse moodlesse üles ja viimasel slaidil on ka iseseisev ülesanne nr.5.
-
-
-
-
Täida tööleht, kus pead aluseks võtma seadused ja küsimustele vastamisel viitage, millisele seadusele ja paragrahvile toetute. Perekonnaelu reguleerivad seadused on: Põhiseadus, Perekonnaseadus, Kooseluseadus ja Lastekaitseseadus. Palun vaadata kõige hilisemaid redaktsioone. Täidetud töölehed saata minu meilile eda@ag.tartu.ee Selle töölehe peavad täitma kõik need õpilased, kes kontakttunnist puudusid.
-
-
-
Laste õigusi reguleerivad seaduseaktid. Seadustega on määratletud ka laste ehk alla 18-aastaste inimeste õigused ja kohustused. Sellekohase lühiülevaate leiate lingilt: http://www.lastekaitseliit.ee/lapse6igused/lapse-oigused/kas-mina-tean/sissejuhatus/
Lisaks õigustele on lapsel kohustused ja nende loetelu leiate lingi kaudu: http://www.lastekaitseliit.ee/lapse6igused/lapse-oigused/lapse-kohustused/
-
Pere majanduselu korraldamine ja kuu eelarve planeerimine. Pere sissetulekute ja väljaminekute fikseerimine aitab analüüsida pere majanduslikku olukorda ja planeerida rahalisi kulusid ja tulusid tulevikus.
Eelarve pidamine pole midagi üle jõu käivat ka neile, kel matemaatikatunnis just hiilgavalt ei lähe. Vaja on lihtsalt hästi planeerida ning järjekindlalt ja täpselt oma kulud ja tulud üles kirjutada. Abiks järgmised lingid:
1. https://www.minuraha.ee/et/rahaasjade-planeerimine/tulude-kulude-kirjapanek
2. http://kool.minuraha.ee/igapaevased-rahaasjad/
3. https://minuraha.ee/et/pangandus/laenud/intress-ja-muud-laenamisega-seotud-tasud
-
Lapse arenguetappide kohta saate infot veebilehelt, et valmistuda seminariks. Seminari ettekande saate esitada nii suuliselt kui ka kirjalikult, kellel pole võimalik seminaril osaleda, saadab oma ettekande meilile. Lapse arenguetapid :
1. Imikuiga
2. Maimikuiga3. Koolieelikuiga4. Kainikuiga5. Mürsikuiga6. Noorukiiga
https://tarkvanem.ee/suhe-lapsega/lapse-arenguetapid/ Seminariks ettevalmistusel saate teha kokkuvõtte või esitluse ühe lapse arenguetapi kohta.
-
Viies nädal tuleb teil koostada ühe kuu eelarve. Tabeli leiate pere majanduselu korraldamise alt.
-
-
-
Lapse sünd ja elumuutused seoses rollide muutustega inimeste elus. Lapsevanemaks olemine ja erinevad kasvatusstiilid ning nende mõju lapse arengule. Kuidas edukalt toime tulla lapsevanemana pole kerge ja vajadusel tuleks otsida abi. Kust saab psühholoogilist ja psühhiaatrilist abi leiate siit: https://tarkvanem.ee/vaimne-tervis-artiklid/psuhholoogilise-ja-psuhhiaatrilise-abi-saamise-voimalused/
-
Iseseisev ülesanne on kirjutada arutlus (pikkus 1-2 lk nagu kujuneb) ja valida saab kahe teema vahel:
1. Analüüsi enda kasvatust oma vanemate näitel. Millised olid ema/isa kasvatuspõhimõtted?
2. Kuidas peaksin enda lapsi kasvatama, et neist kujuneksid õnnelikud ja armastavad inimesed?
-
-
-
Kursus lõpeb arvestustööga ja selleks, et tööks ettevalmistada lisan arvestusliku kontrolltöö küsimused.
-
Kriisid peres ja toimetulek nendega. Perekonda võivad tabada ootamatused( meeldivad ja vahel ka ebameeldivad), kus vanaviisi enam edasi minna ei saa, ent uutmoodi elada ei osata. Kriis nõuab pereliikmetelt kohanemist, seniste tõekspidamiste ja harjumuste muutmist. Lahkuminek ja lahutus kätkeb endas erinevaid probleeme ja toob kaasa endaga nii emotsionaalset kui materiaalset kahju. Vanemate lahutuse mõju lapsele või lastele.
-
-
-
Täidetud töölehed "Kui suhe teeb haiget" ja mõistekaardi "Kriisid perekonnaelus", palun saata meilile.
-
-
Need õpilased, kes ei ole käinud tundides, peavad tegema Moodles etteantud iseseisvad ülesanded ja need saatma õpetaja meilile. Õpilastele, kel pole osutunud võimalikuks õppetööks ettenähtud tundides osaleda vähemalt 50% ulatuses, tuleb arvestusnädalal sooritada kogu ainekava teemasid hõlmav arvestustöö.
-