Section outline

  • Valige üks kirjutamisülesanne. Kirjand peab lähtuma ülesandest. Tsitaati võib kasutada käsitluse toena. Kui kasutate tsitaati, tuleb seda korrektselt refereerida või tsiteerida.

    1. Kirjutage umbes 350-sõnaline arutlev  kirjand, milles käsitletete inimese elu eesmärke. Arutlege, kuidas seatud eesmärkideni jõuda. Tooge selle kohta näiteid kirjandusest ja/või tuntud kultuuri- ja ühiskonnategelaste elust. Pealkirjastage kirjand ise.

    TSITAAT

    ,,Kuuldes esimest korda mõistet ,,elu eesmärk", tekitas see minus järgmisi kujutluspilte. Esiteks peaks see olema midagi väga suurt, teiseks muutumatut ja kolmandaks hõlmama teiste aitamist. Tegelikkuses on asi hoopis teisiti. Inimese elu eesmärk ei pea olema mitte väga suur, vaid väga sügav. See peab olema sinuga sügavalt ühendatud. See ei ole vaid mõte, mis sinu peas ringi käib, see ei ole ka mingi soov, mida tahaksid omada. See on midagi sinus, millest sa lihtsalt ei saa loobuda. See käib sinuga kaasas ja isegi kui sa seda ignoreerid ega pane tükk aega tähele, ei lähe see kuhugi." (Helina Mägi blogi, mottetreening.ee, 02.11.2012)

    2. Kirjutage umbes 350-sõnaline arutlev kirjand, milles käsitlete tervisliku eluviisi ja käitumise probleeme noorte vaatepunktist. Arutlege, mis iseloomustab tervislikku käitumist ning miks seda eluviisi ei võeta sageli omaks. Tooge näiteid. Pealkirjastage kirjand ise.

    Tunnustuse ,,Jõgevamaa terviseedendaja 2012'' pälvinud Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Maiu Veltbach arvab, et tekitamaks inimestes huvi ja tervisliku käitumise vastu, tuleb ennekõike muuta nende mõttemaailma, püüda näidata erinevaid valikuid ja nendest tulenevaid rnuutusi elus. (goodnews. ee, 22.01.2013)

    3. Kirjuta umbes 350-sõnaline arutlev kirjand, milles analüüsid, mis tagajärjed võivad olla, kui inimesed alahindavad ohte ja ülehindavad võimalusi, mida on kaasa toonud informatsioonist küllastatud ja sotsiaalmeediast mõjutatud maailm. Too näiteid ilukirjandusest ja/või Eesti ühiskonnast ja/või maailmast. Pealkirjasta kirjand. 

    TSITAAT

    Andra Siibak on artiklis „Sotsiaalmeedia võlud ja valud“ kirjutanud: „Mõned teadlased ütlevad, et sotsiaalmeedias toimuv on endaga kaasa toonud jälgimisühiskonna ja sotsiaalmeedia ajastul on privaatsus surnud. Kuidas võtta? Kindel on aga see, et sotsiaalmeedia ajastul on privaatsus midagi sellist, mida tuleb endale ise kätte võidelda, vaikimisi ei paku seda keegi. /.../ Digitaalsest kirjaoskusest on saanud elutähtis oskus. Informatsioonist küllastunud ühiskonnas peab iga netikasutaja olema suuteline tajuma uue meedia mitmepalgelist ja väga suurt auditooriumi; oskama luua nii košmaarse kui ka ideaalse auditooriumi silmis sobivat veebisisu ning kriitiliselt lugeda ja analüütiliselt tõlgendada teiste postitatud ja jagatud informatsiooni. Vaid nii on võimalik informatsioonist küllastunud ühiskonnas hakkama saada.“ (Postimees, 14.08.2015)

    Käsitsi kirjutatud kirjandi saadate hiljemalt 12. maiks minu meilile janesuvi@ag.tartu.ee.